Weerwolven 82 - Huisdieren van WW

Uit Met Nerds om Tafel - Wiki
Versie door Sarah (overleg | bijdragen) op 19 nov 2025 om 10:42 (Nieuwe pagina aangemaakt met '==⚙️ Specs== {| class="wikitable" |+ |- |Aantal spelers |Minimaal 12 |- |Setting en spelers | Na 81 potjes geërgerd aanschouwen hoe de mensen WW verprutsen, nemen de huisdieren het over. Laten we eindelijk eens kijken hoe dit spel een beetje goed gespeeld wordt |- |Vertellers | Channah, Dina, Sarah |- |Buddies | |} ==🗓️ Speldetails== * '''Start:''' 23-11-2025 rond het middaguur * '''Speeldagen:''' In principe elke dag, in overleg tussen spelers en...')
(wijz) ← Oudere versie | Huidige versie (wijz) | Nieuwere versie → (wijz)
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

⚙️ Specs

Aantal spelers Minimaal 12
Setting en spelers Na 81 potjes geërgerd aanschouwen hoe de mensen WW verprutsen, nemen de huisdieren het over. Laten we eindelijk eens kijken hoe dit spel een beetje goed gespeeld wordt
Vertellers Channah, Dina, Sarah
Buddies

🗓️ Speldetails

  • Start: 23-11-2025 rond het middaguur
  • Speeldagen: In principe elke dag, in overleg tussen spelers en vertellers kunnen er rustdagen worden ingelast
  • Stemtijden: Dag 10:00-20:30, Nacht 20:30-22:30
  • Ochtendverhaal: Vóór 10:00
  • Communicatie: Alleen via de weerwolven slack. Via het hoofdkanaal, DM en kanalen
  • Versneld eindspel: Wanneer er nog maar weinig spelers zijn, kan een versneld eindspel worden gespeeld. Dit gebeurt altijd in overleg tussen spelers en vertellers

Rolverdeling

Team spelers
Wolven TBD
Burgers TBD


Spelverloop

# Dag Nacht
0 X wordt BM ....


🎧 Liedjes en verhaaltjes

Er zitten dit potje nooit hints in video's of berichten van de vertellers naar bepaalde rollen. Gekozen spelers in verhaaltjes/memes/liedjes zijn altijd willekeurig (of gaan dood :loser:).

⏰ Tijdregels

Alle rollen waarin iets moet worden doorgegeven moeten dit doen voor het beslissingsmoment. Dit is dus voor 20:30 en voor 22:30 (tenzij anders aangegeven zoals bijvoorbeeld de hacker). Dit geldt ook voor de Burgemeester! De laatst aangegeven naam staat, dit kan ook "niemand" zijn (alleen volgt dan bijvoorbeeld geen uitslag of een dobbelworp om te bepalen). Dit geldt dus ook voor doorgegeven namen/niemand van de dag ervoor.

🎭 Rollen

Er zal niet bekend gemaakt worden hoeveel 'exemplaren' van elke rol of welke rol in het spel zitten!

🐺 Wolvenkamp

Wolven lunchen 's nachts een speler. Winnen als burgers niet meer kunnen winnen, vertellers bepalen wanneer dat zo is. Meestal geeft in zo'n geval de BM-hoed de doorslag. Wolven mogen ook kiezen om niemand te lunchen.

Wolf
De bad guys in het spel. Alle wolven kiezen elke nacht gezamenlijk iemand (of niemand) om op te peuzelen. Geen speciale krachten.


🍔 Burgerkamp

Burgers proberen wolven te vinden en te lynchen en winnen als alle wolven dood zijn.

Burger
Moet de wolven ontmaskeren maar heeft geen speciale krachten.


🎩 Burgemeester

  • De BM wordt op de eerste dag gekozen. Dit is de enige dag dat je op jezelf mag stemmen.
  • Als twee spelers evenveel stemmen hebben dan geeft de dobbelsteen de doorslag.
  • De BM heeft 1½ stem en beslist bij gelijkstand.
  • Zet gelijk je status op 🎩 Burgemeester zodra je dat bent.
  • Mag een opvolger kiezen, zo vaak van keuze wisselen al je wil, laatste keuze van vóór 20:30 of 22:30 geldt.
  • Opvolger kiezen mag in je dagboek of het speciale BM kanaal.
  • Zodra de BM sterft krijgt de opvolger de hoed.
  • Als er geen opvolger is gekozen dan bepaalt /wwlotto. In dat geval vertellen de vertellers dat het om een willekeurige keuze gaat.

📜 Algemene Regels

  1. De vertellers bepalen wat er gebeurt als regels ruimte laten voor interpretatie.
  2. Communicatie over het spel alleen op Slack, niet in real life of andere media. Communicatie vindt plaats in het hoofdkanaal, DM's en spelkanalen. Als je in draadjes praat, dan alleen reageren op berichten die diezelfde dag geplaatst zijn om het overzichtelijk te houden. Is het nuttig om op een oud bericht te reageren? Doe dat dan met een send to channel. Communiceren via reacji is niet de bedoeling, net als het gebruik van geheimtaal.
  3. Alleen praten in threads van berichten van dezelfde dag, of met een send to channel.
  4. Niet praten (ook niet in aparte kanalen of DM's) wanneer een verteller een verhaal aan het vertellen is. Ook niet praten vanaf dat het stemhok gesloten wordt en het delen van de TL;DR door de vertellers.
  5. Het is verboden om gesprekken in een generatief AI model te stoppen en deze te analyseren.
  6. Vertellers reageren wanneer ze daar zin in/tijd voor hebben. Zet @vertellers erbij om aandacht te trekken.
  7. Dagboeken worden sterk aangemoedigd. Maak die met /wwkanaal 'dagboek_naam'. Hier mag de buddy ook aan toegevoegd worden. Dit is ook een goede plek om vragen aan de vertellers te stellen.
  8. Vragen over regels mogen altijd en overal, liefst met [meta] tag. Let op dat vertellers alleen reageren als er @vertellers bij een vraag staat.
  9. Voor nieuwe spelers is een buddy aanbevolen. Ook ervaren spelers mogen een buddy toevoegen aan hun dagboek.
  10. Tijdens de nacht-stemming geldt voor elk team en rol: laatste keuze geldt.
  11. De Slack-tijd van je bericht bepaalt of het te laat was of niet. Bijvoorbeeld: 22:30:00 is te laat.
  12. Het is de bedoeling dat je je rol-acties uitvoert, zet dus placeholders.
  13. Geautomatiseerde herinneringen in je rol-kanaal zijn toegestaan.
  14. Overdag stemmen verplicht; 2 keer niet stemmen is yeet uit het spel.
  15. Berichten bewerken of verwijderen is verboden.
  16. Kies vóór het spel een profielfoto en roleplaynaam, bijvoorbeeld Naam (RP), tijdens het spel wisselen mag niet.
  17. Je moet je status in Slack aanpassen naar Deelnemer, Dood, enz.
  18. Dode spelers mogen niet inhoudelijk met levende spelers praten, wel over niet-spelgebonden dingen in het kletskanaal.
  19. Het overtreden van de spelregels kan leiden tot sancties zoals uit het spel gehaald worden of een schorsing voor het volgende potje.
  20. Als je meer dan 24 uur niet actief bent kunnen de vertellers je schorsen.
  21. Spelers horen tijdens het ochtendverhaal pas of zij dood zijn.

🤔 Meta-gaming

In brede zin geldt: zo min mogelijk meta-gamen. Daaronder verstaan we alles dat je deduceert uit het 'echte leven' in plaats van het 'in game leven'.

  1. Screenshots en copy/paste is toegestaan, behalve alles uit rol-kanalen, kanaal-namen, berichten van Dolfje en berichten van vertellers.
  2. Je mag niet praten over kanaalnamen die door de vertellers gemaakt zijn zoals bijvoorbeeld het wolvenkanaal, rolkanalen of andere kanalen die niet door spelers zijn gemaakt.

🫡 Aanvullingen

  1. Een beetje commitment is vereist. Pauze nemen ook.
  2. Het spel kan heel emotioneel zijn en veel breintijd kosten. Praat met je buddies en besef je dat het maar een spel is. Als je wil stoppen kaart dit dan eerst aan bij de vertellers. Alles in spelkanalen kan gespeeld zijn en daarom vragen wij bij echte emoties contact te zoeken via het dagboek.
  3. Houd rekening met het werk- en privéleven van je medespelers.
  4. Neem bij twijfel contact op met de vertellers via DM of dagboek.